Блог Удачных Гамаков
 

Гамак з планками: навіщо потрібні планки?

Ось, будь ласка, картина 1630 року, а на ній гамак із планками. Вже тоді люди розуміли толк у відпочинку на підвісних гамаках. Давайте розглянемо чому планки такі важливі для двомісного гамака.
З планками чи без?
Відразу спойлер, друзі: лежати в гамаку з планками набагато зручніше, ніж без. Якщо в гамаку немає планок, то полотно потроху стискатиме вас з боків. Спершу це не особливо відчувається, але якщо ви хочете спати або працювати на ноутбуці в гамаку, то беріть гамак для двох із планками – не помилитеся. У гамаку без планок ви швидко втомитеся і у вас буде обмежений вибір поз, в яких вам зручно.

То чому ж тоді всі гамаки не роблять із планками?
Тому що планки важкі та громіздкі. Якщо ви хочете брати гамак із собою в піші походи і у вас мало місця для його транспортування, то гамак без планок – ваш вибір.
Ми зробили все що змогли, щоб, коли ви купили Вдалий гамак вам було його зручно брати з собою. Ми згортаємо Lucky Gamaky та пакуюємо їх у фірмові чохли 110х13х13 см. Але при цьому наші гамаки з планками важать по 4,5 кг. Далеко таку річ нести буде неприємно.
Які бувають гамаки із планками

1. Матеріал
Головна вимога – планки гамака повинні бути міцними, тому що на них припадає все навантаження. 99% планок для гамаків виготовляють із твердих порід дерева, як бук чи дуб. Спочатку ми навіть розглядали тонкі металеві турбки у якості планок, але вони виявилися надто важкими.
2. Ширина
Планки можуть відрізнятися по ширині – на всю довжину полотна або вужче. Я рекомендую купувати гамаки тільки з планками коротшими за полотно. Інакше ваш гамак буде схильний перевертатися і на ньому буде важко лежати, особліво вдвох.
3. Кріплення полотна до планок
Також поперечні планки гамаків можуть відрізнятися за профілем та кількістю отворів для кріплення полотна. Я часто зустрічаю гамаки у планках яких 9 отворів. Якщо їх менше, швидше за все, це якийсь вузький гамак.

Ми у Lucky Gamaky пішли іншим шляхом та зробили гамаки без отворів для кріплення полотна у планках. Наш майстер обгорнув тканину навколо планки та прошив по всій довжині. Таким чином навантаження рівномірніше розподіляється по планці і ми не послаблюємо її, просверленими отворами. А ще круглі планки сильно міцніші за прямокутні при навантаженнях на згинання.

Отже, висновок:
якщо ви не плануєте носити гамак з собою у рюкзаці, немає причин купувати гамак без планок.