БЛОГ ВДАЛИХ ГАМАКІВ
 

Гамаки у Космосі

Космонавти місії Аполло-11 не могли заснути на Місяці.
NASA вирішили питання гамаками.
Як можліво спати на Місяці?

Космонавти місії Аполло-11 ледве могли спати на Місяці. Я розумію їх почуття, тут на Землі у рідному ліжку іноді важко заснути! Під час перебування на Місяці Ніл Армстронг відпочивав на кришці двигуна, а Базз Олдрін - на підлозі. Вони були в умовах зниженої гравітації, було холодно і одночасно супер-яскраве світло сонця пробивалося через затемнені ілюмінатори, до того ж постійно було чутно гул насосів корабля. Це жерсть навіть у порівнянні з п'яним сусідом-барабанником.


Гамаки рятують сон астронавтів

До запуску Аполло-12 NASA підготували місячні гамаки для екіпажу. В результаті космонавти стали краще засипати і могли проспати в гамаку 7-8 годин. Команда та керівництво залишилися задоволені впровадженням та гамаки застосовувалися у всіх наступних місіях Аполло. Конструкція місячних гамаків покращувалася з кожним польотом – їх робили все легше та ширше. Мені подобається, легше та ширше, це стиль Lucky Gamaky.
На малюнку вище наведено схему розміщення півісного гамака в кабіні корабля. Виглядає сильно краще ніж корчиться на підлозі, не знімаючи шолома та рукавичок! Ось бачите, гамаки справді допомагають заснути. Навіть у Космосі.