БЛОГ ВДАЛИХ ГАМАКІВ
 

Історія гамаків

Хто перший вигадав гамаки? Звідки пішла назва hammock? Інші питання з історії гамаків.
Походження гамаків

Вперше гамаки почали використовувати корінні жителі Карибських островів, Південної та Центральної Америки. Але на відміну від сучасних бавовняних та синтетичних гамаків, ранні гамаки виготовлялися із деревної кори. А пізніше індіанці навчилися плести гамаки з волокон рослини сизаль, бо його було дуже багато довкола.
На той момент гамаки здебільшого використовували для сну вночі, бо вони чудово рятували від холоду вологої землі та змій. У 1400-х роках Колумб висадився в Америці і зазначав у своїх щоденниках, що люди «спали у сітках між деревами». Незабаром гамаками стали скористатися в Іспанії, а потім і по всій Європі.


Звідки назва «гамак»

Американські індіанці виготовляли перші гамаки з кори рослини хамак (Hamack Tree). Тому між собою індіанці назвали висячі ліжка "hamacas". Під час адаптації гамаків у Європі вимова перетворилася на сучасне «hammock».
Гамаки в історії

У середині 16 століття підвісні гамаки стали активно використовувати Англійський та Іспанський флот для сну матросів. Було дві головні причини їхньої популярності серед моряків - гамаки займають мінімум місця і вони поступово погойдуються в такт хитавиці корабля, тому на них легше заснути. Коли на гамаках не спали, матроси прибирали їх і зберігали згорнутими вздовж бортів, як додатковий захист від пострілів картеччю. Іспанські гамаки того періоду не відрізнялися особливою зручністю — їх шили з грубого полотна, яке погано пропускало повітря.
Навіть під час Першої та Втрьох Світових війн, моряки з Європи та США спали у гамаках.
Наприкінці 19 століття гамаки впровадили у Британських в'язницях замість ліжок, щоб заощадити гроші.
У 1969 році під час місячної експедиції Apollo 12 космонавти NASA спали в «місячних гамаках».
Сучасна популярність

Сьогодні гамаки супер-популярні для відпочинку та релаксу. Їх беруть із собою у туристичні походи, великі гамаки із планками вішають у себе у дворах та на дачах. Сучасні моделі відрізняються багатим вибором матеріалів і кольорів. В Україні 2020 рік був рекордним за популярністю гамаків. Через епідемію COVID-19 та карантину багато людей провели відпустку у міських парках або у себе на дачі. Ми в Lucky Gamaky раді доставити вам максимальний затишок у наших двомісних гамаках Вдалі XL.