БЛОГ ВДАЛИХ ГАМАКІВ

Чотири правила безпеки при підвішуванні гамака

Ось що вам потрібно знати, перш ніж повісити гамак. Чотири простих правила, які забезпечать ваші комфорт і безпеку.
Висохлі та трухляві дерева треба обходити стороною
У кожному затишному гаю є дерева без ознак життя. Вони вже давно померли і висохли, проте їхні стволи здаються ще міцними та надійними. На жаль, варто лише покласти на них функцію опорних стовпів, як з'ясується справжня їхня міцність. Навіть ваги не найбільшої людини може бути цілком достатньо, щоб старе дерево затріщало, нахилилося і стало падати. Подальший розвиток подій просто страшно уявити, оскільки руйнуватися воно буде строго по напряму, заданому гамаком, що зламав стовбур.

Щоб не довелося виявляти чудеса стрибучості та ставити світовий рекорд за швидкістю бігу на коротку дистанцію, не варто сподіватися на авось. Старе мляве дерево таїть у собі масу небезпек. Ось чому гамак треба підвішувати тільки на стовідсотково живі, що ростуть, повні соків та сил, увінчані пишною зеленою кроною дерева.

Тому зверніть увагу на такі моменти:
  • сухість, жорсткість і міцність кори на деревах, вибраних як опори;
  • м'якість ґрунту безпосередньо під гамаком, наявність там каміння та гострих гілок;
  • здатність опорних дерев стояти прямо, а чи не прогинатися під вагою дачника;
  • можливість швидко зіскочити з гамака, якщо він раптом попрямує до землі.
Підвісьте гамак на рівні своїх грудей
Якщо закріпити шнури дуже високо, то, як мінімум, вам незручно залазити і вибиратися з вашого підвісного ложа. Двомісний гамак найкраще вішати так, щоб край полотна був на рівні ваших грудей або нижче. Але й надто низьке положення гамака над землею може бути проблемою, тому що під навантаженням полотно трохи провисне — ви можете стати спиною на землі.

Вішайте гамак рівно, без нахилу
Планки вашого гамака у підвішеному стані мають бути на однаковій висоті над землею. Варто лише підвісити гамак для двох так, щоб один його край виявився істотно вище за інший, як 100-200 кг маси дачників, що вляглися в нього, почнуть повільно, але правильно перевантажувати нестабільну підвісну систему. Швидше за все буде ок, і вам просто буде незручно, тому що ви сповзатимете до краю. Але в довгостроковій перспективі такий перекіс призведе до підвищеного зносу гамака і шнурів кріплення.

Акуратно протестуйте міцність кріплення
Насамкінець найважливіше, друзі. Ось ви купили та повісили гамак, перш ніж стрибати в нього з розгону, акуратно і повільно ляжте в нього. Якщо у підвісці є якісь проблеми, нехай вони одразу виявляться під навантаженням:
  • гамак висить занадто низько і ви торкнетеся землі;
  • кора дерева неміцна або слизька і мотузки можуть різко сповзти по стовбуру;
  • якийсь вузол або зашморг не затягнувся до кінця і ви можете відчути ривок вниз, коли ляжете в гамак.

Якщо все ок, то куражіться на здоров'я - кличте до себе в гамак дружину, чоловіка, друзів, дітей та свійських тварин. Діти можуть використовувати гамак як гойдалку - от побачите скільки буде веселощів!