БЛОГ ВДАЛИХ ГАМАКІВ
 

На що повісити гамак

Перш ніж купити гамак, є сенс запланувати, де ви його повісите. Давайте прикинемо які є варіанти будинку та на природі.
Вкопані опори
Найкращій варіант якщо ви купили гамак для дачі. Щоб вкопати два стовпи для гамака, вам знадобляться ями не менше ніж 120 см завглибшки, тому що на опори діятиме серйозне осьове навантаження. Також обов'язково забетонуйте або засипайте камінням зазори між стовпами та краями ям. Так опори для гамака стоятимуть рівно і не нахилиться згодом від просідання землі. Оптимальна відстань між опорами 4-5 метрів.
Стійка для гамака
Теж варіант для дачі. Стійки круті! Ми з Геною теж хочемо їх робити та продавати, але вони дуже важкі – є питання з доставкою. Стійки для гамаків бувають дерев'яні та металеві. Дерев'яні це більш стаціонарний варіант, як правило вони цілий рік стоять на своїх місцях. В Українському кліматі є сенс накривати їх плівкою чи брезентом на холодну пору року. Металеві стійки не такі близькі до природи, зате більшість з них можна розібрати і сховати на зиму в тепле та сухе місце.
Машина – дерево
Це просунутий варіант підвішення гамака на природі. Якщо з якихось причин на пікніку вам доступне одне підходяще дерево, ви можете прив'язати інший кінець гамака до машини. Якщо на даху автомобіля немає рами для вантажів, спробуйте відчинити дві двері з одного боку та прив'язати мотузку за раму машини між дверима.
Машина – машина
Ще більш сучасний варіант для поїздок. Якщо ви подорожуєте двома машинами, треба брати гамак. Ставіть дві машини паралельно одна до іншої та прив'язуєте гамак за рами для вантажів на дахах. Якщо рам немає, відкрийте двері та прив'язуєте гамак до рам між вікон машин. Шикарні привали можна робити.
Шуруп/гвинт із кільцем
Варіант як підвісити гамак вдома. Якщо ви купили гамак у квартиру, то шурупи або гвинти із кільцем, це чи не єдиний варіант. Це добре спрацює, якщо у вас тверді стіни із дерева, цегли або шлакоблоку.
Якщо у вас стіни з гіпсокартону, то ось вам мега-лайфки - вкрутіть гвинти в стелю. У будь-якому випадку використовуйте спеціальні кріплення із металевими вкладишами. Тонкі і короткі шурпи зруйнують стіну і зірвуться, особливо якщо ви плануєте розгойдуватися в гамаку.
Два дерева
Класичний варіант, відмінно спрацює на дачі та пікніку. Особисто я вішаю гамак при будь-якій нагоді у себе під будинком. Лежу в ньому з компом і тільки чую, як перехожі мене фоткають. Лавсанові мотузки для прив'язки Lucky Gamaky надійно закріплять гамак і не пошкодять дерева. Ви завжди можете зняти підвісний гамак, розв'язавши вузли. Якщо повісити гамак між двома деревами, то лежачи в ньому відкривається шикарний вид на крони та листя.